هزینه مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان یکی از پرطرفدارترین گزینه های مهاجرت است. بسیاری از مهاجران هر ساله برای تحصیل به این کشور مهاجرت میکنند. با توجه به این که انگلستان یکی از 3 کشور برتر دنیا از نظر سطح علمی است این مسئله چندان دور از انتظار نیست. بسیاری از بهترین دانشگاه های دنیا در انگلستان قرار دارند؛ این دانشگاه ها گواهی بر رتبه علمی بریتانیا میباشند.

علاوه بر دانشگاه، در انگلیس مدارس بسیاری برای ادامه تحصیل کودکان و نوجوانان وجود دارد که آن ها هم سطح علمی بالایی دارند.

 

 

تحصیل در انگلستان

 

مزایای تحصیل در انگلستان

یکی از مهمترین مواردی که میتوان از آن تحت عنوان مزیت تحصیل در این کشور نام برد اعتبار مدارک علمی آن است. با کسب مدرک تحصیلی از دانشگاه های انگلیس فرصت های شغلی زیادی در داخل و خارج از این کشور برای شما وجود خواهد داشت. البته با توجه به نرخ پایین بیکاری در انگلستان در صورتی که در این کشور زندگی کنید حتما کاری متناسب با مدرک تحصیلی تان خواهید یافت.

هزینه تحصیل در انگلستان

علاوه بر هزینه هایی که برای اخذ ویزای تحصیلی باید پرداخت لازم است که به فکر هزینه های تحصیل در این کشور هم باشید. انگلستان را میتوان یکی از گران ترین کشورها برای تحصیل دانست. لازم است برای شروع به تحصیل در این کشور از تمکن مالی کافی برخوردار باشید. به همین دلیل نمیتوان برروی تحصیل و کار همزمان حساب کرد. در حقیقت به دست آوردن هزینه های تحصیل در این کشور از طریق کار کردن خود فرد در حین تحصیل غیر ممکن نیست اما بسیار سخت است.

البته تحت شرایطی ممکن است بورسیه تحصیلی دریافت نمایید اما بهتر است چندان روی این گزینه حساب باز نکنید تا اگر بورسیه به شما تعلق نگرفت نگرانی از بابت تامین هزینه های تحصیل تان نداشته باشید.

 

 

تحصیل در مدارس انگلستان

 

عوامل موثر بر روی هزینه تحصیل در انگلستان

موارد متعددی وجود دارد که بر روی هزینه تحصیل شما در انگلستان تاثیر خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که این هزینه حداقلی دارد و در اکثر موارد از این حداقل افول نمیکند.

تحصیل در انگلستان را میتوان به دو بخش تقسیم کرد؛ تحصیل در دانشگاه و تحصیل در مدرسه. بسته به این که فرد مایل به کدام نوع تحصیل باشد و شرایط سنی او (که زیر 18 سال سن دارد یا بالای 18 سال) ویزاها مختلفی را دریافت خواهد کرد. طبیعی است که هزینه تحصیل در مدارس با هزینه تحصیل در دانشگاه یکسان نیست. برای تحصیل در مدارس این کشور لازم است سالانه مبلغی بین 7000 تا 40000 پوند را در نظر داشته باشید.

عامل دیگری که میتواند در تعیین هزینه تحصیل نقش داشته باشد شهری است که دانشگاه در آن قرار گرفته ست. برای مثال واقع شدن دانشگاه در شهر های بزرگی چون لندن میتواند هزینه مازادی را به فرد تحمیل نماید.

گذشته از این خود دانشگاه و امکاناتی که دارد هم میتواند در کم و زیاد کردن مبلغ شهریه تاثیر گذار باشد. توجه کنید که این هزینه ارتباط مستقیمی با امکانات، شهرت و سطح علمی دانشگاه دارد.

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید خوب است بدانید شهریه سالانه بسته به مقطعی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید متفاوت است. به علاوه رشته تحصیلی مهمترین عاملی است که در تعیین میزان شهریه نقش دارد. برای تحصیل در رشته های پزشکی و آزمایشگاهی باید هزینه ای چند برابر نسبت به رشته های علوم انسانی و رشته های مهندسی پرداخت نمایید.

برای تحصیل در رشته های مهندسی در مقطع لیسانس لازم است سالانه مبلغ 11 تا 35 هزار پوند را در نظر داشته باشید.

هزینه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه های انگلستان از 12 تا 35 هزار پوند متغیر است. البته این هزینه برای رشته های علوم انسانی است و بسته به رشته، دانشگاه و عواملی که ذکر شد بیشتر یا کمتر شود.

در برآورد هزینه های تحصیلی تان در نظر داشته باشید که بر خلاف ایران و سایر کشورها طول دوره کارشناسی 3 سال و طول دوره کارشناسی ارشد 1 سال است. این مسئله کمک میکند تا فرد در مدت زمان کوتاه تری امکان اخذ مدرک و ورود به بازار کار را داشته باشد. به همین دلیل بسیاری برای ورود سریع تر به بازار کار ادامه تحصیل در انگلستان را انتخاب میکنند.

بیشتر بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های انگلستان مربوط به مقطع دکتری است. برای دریافت این کمک هزینه فرد باید دانش بالا، سابقه پژوهشی و تحقیقاتی و همچنین ریز نمرات خوبی داشته باشد.

 

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

 

هزینه های مربوط به زندگی در مهاجرت به انگلستان

علاوه بر هزینه های لازم برای تحصیل در این کشور باید هزینه هایی را هم برای زندگی روزانه خود شامل اجاره مسکن، هزینه های مربوط به عبور و مرور و استفاده از وسایل نقلیه، هزینه خورد و خوراک و درمان و … در نظر داشته باشید.

هزینه های زندگی در انگلستان در صورت زندگی دو نفره (با پارتنر یا هم اتاقی) قابل کاهش هستند. همچنین زندگی در شهرهایی غیر از لندن هزینه پایین تری دارد. البته گفته میشود که با وجود هزینه بالای زندگی در لندن حقوق و دستمزدی که در صورت کار در این شهر دریافت خواهید کرد نیز نسبت به سایر شهرها بیشتر است.

تخمین زده میشود که زندگی در لندن برای هر فرد در ماه حدود 1000 تا 1300 پوند هزینه در پی خواهد داشت. حدود 27 درصد از این هزینه ها مربوط به خورد و خوراک فرد خواهد بود.

هزینه اسکان شما بسته به شهر و محلی که اجاره خواهید کرد متفاوت است. عموما به دانشجویان سال اول در مقطع لیسانس خوابگاه هایی اختصاص داده میشود. با توجه به این که این خوابگاه ها در داخل محوطه دانشگاه قرار دارند و هزینه پایین تری که دارند آن ها اقامت در آن ها میتواند بسیار به صرفه باشد. چرا که در کاهش هزینه های مربوط به حمل و نقل و  استفاده از وسایل نقلیه هم نقش دارد. به علاوه در این خوابگاه ها با پرداخت هزینه اولیه امکان استفاده از سلف را نیز خواهید داشت. خوابگاه ها اگر در خارج از محیط دانشگاه باشند باید برای اجاره آن ها مبلغی حدود 4500 پوند به صورت سالانه پرداخت شود.

البته خوابگاه های خصوصی و سراهای دانشجویی هم وجود دارند که امکان استفاده از آن ها را خواهید داشت. همچنین میتوانید بسته به شرایط مالی تان یک آپارتمان یا یک خانه کوچک در مرکز و یا خارج از شهر کرایه کنید.

 

 

مهاجرت به انگلستان

 

هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی

مهاجرت به انگلستان و تحصیل در این کشور یکی از بهترین موقعیت هایی است که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. اما مسئله ای که در این بخش مطرح است هزینه اخذ ویزای انگلستان برای تحصیل است.

این مبلغ نسبت به سایر هزینه ها چندان زیاد نیست. هزینه های مربوط به اخذ این نوع ویزا 350 پوند است البته باید هزینه ای را به صورت جداگانه برای بیمه و خدمات بهداشتی هم در نظر داشته باشید.

اگر قصد همراه کردن افرادی را در مهاجرت به انگلستان دارید لازم است هزینه های مربوط به آن نیز پرداخت شود و تمکن مالی این افراد به اثبات برسد. برای تمدید و یا تغییر ویزای دانشجویی نیز (اگر در داخل کشور انگلستان مستقرید) باید 475 پوند بپردازید.

کار در حین تحصیل

به دلیل هزینه های بالای زندگی و تحصیل در انگلیس بسیاری از دانشجویان به فکر کار در حین تحصیل یا کار دانشجویی هستند. اما همانطور که در بخش های قبلی نیز ذکر شد امکان پرداخت همه هزینه های مربوط به تحصیل یا زندگی در انگلستان برای دانشجویان از این طریق وجود ندارد. مطابق قوانین انگلستان برای کار دانشجویان حداقل ساعتی تعیین شده است. دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد امکان 20 ساعت کار در هفته و دانشجویان مقطع دکتری امکان 30 ساعت کار در هفته را خواهند داشت. با توجه به اینکه حداقل میزان حقوق برای افراد بالای 18 سال ساعتی هفت پوند است امکان اینکه بتوانید تمام هزینه ها را از این طریق جبران کنید وجود ندارد. البته امکان کار بدون محدودیت در تعطیلات وجود دارد.

با وجودی که این کار حقوق چندانی ندارد اما در صورت مهاجرت به انگلستان و تحصیل در این کشور سعی کنید حتما به یک کار دانشجویی مشغول شوید. این کار میتواند بخشی از هزینه های تحصیل یا زندگی شما را تامین کند به علاوه به کوله بار تجربیات شما برای قرار گرفتن در موقعیت های شغلی آینده می افزاید. همچنین امکان تقویت مهارت های زبانی و ارتباطی هم برای تان مهیا خواهد بود.با خروج از برگزیت تمدید ویزاهای فارغ التحصیلی افزایش یافته است واین سبب شده که دانشجویان بیشتری برای ادامه تحصیل این کشور رو انتخاب کنند. همچنین شرایط اخذ ویزای دانشجویی به ویزای گلوبال تلنت انگلستان یکی از موارد مهم و قابل توجه برای افراد در مسیر مهاجرت به انگلستان میباشد و البته قابلیت تبدیل این ویزا به شهروندی بدون شرط یکی از موارد مورد اهمیت برای دانشجویان میباشد

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

در مهاجرت به انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی یکی از مهمترین شرایط داشتن تمکن مالی است. این مسئله باید با ارائه مستنداتی اثبات شود. در صورت ثبت درخواست مهاجرت به انگلستان از این طریق فرد وارد یک سیستم رقابتی خواهد شد. در این سیستم هرچه امتیاز بیشتری دریافت نمایید به ویزای تحصیلی انگلستان نزدیک تر خواهید بود. برخی از مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا به شرح زیر است.

علاوه بر این موارد لازم است فرم های مربوطه به درستی و کامل پر شوند، همچنین نیاز است این مدارک به زبان انگلیسی و به طور رسمی ترجمه شده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.